תוכן עניינים:3. ממדיניות ה”ניו דיל” לפרוגרסיביזם4. מהפכת התרבות של המערב5. התנועות האנטי-מלחמתיות והתנועות לזכויות האזרחביום חמישי, ה-24 באוקטובר 1929, קרס שוק המניות של ניו יורק. המשבר התפשט מהמגזר הפיננסי למשק כולו, ולא פסח על אף אחת מהמדינות המפותחות החשובות במערב. האבטלה זינקה וכללה יותר מרבע מהאוכלוסייה ומספר המובטלים הגיע ליותר מ-30 מיליון. למעט בריה”מ, הייצור התעשייתי במדינות המתועשות הגדולות צנח ב-27 אחוז בממוצע.בתחילת שנת 1933, 100 ימים מתחילת כהונתו של רוזוולט, הוגשו הצעות חוק רבות לפתרון המשבר. התוכניות שהוצעו הרחיבו את התערבות הממשלה בכלכלה והובילו לחקיקת רפורמות משמעותיות: הקונגרס חוקק את החוק לבנקאות חירום”, את חוק ההתאמה החקלאית”, את חוק שיקום התעשייה הארצית” ואת חוק הביטוח הלאומי”. על אף שמדיניות הניו דיל של רוזוולט הסתיימה למעשה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, מוסדות וארגונים רבים שצמחו במהלך תקופה זו ממשיכים לעצב את החברה האמריקנית עד לימינו.מספר הצווים הנשיאותיים שהוציא רוזוולט רב יותר מסך כל הצווים הנשיאותיים שהוציאו נשיאי ארהב הקודמים במאה ה-20. אף על פי כן, שיעור האבטלה בארה”ב עדיין עמד על מספר דו-ספרתי עד לפרוץ המלחמה. התוצאה האמיתית של הניו דיל הייתה עלייתה של ממשלת ארה”ב על מסלול של מיסוי גבוה, ממשלה רחבה והתערבות כלכלית.   בספר שפורסם ב-2017 השקר הגדול: חשיפת השורשים הנאציים של השמאל האמריקני” טען המחבר, ההוגה השמרני דינש ד’סוזה, שמטרת חוק השיקום הלאומי, שהיווה את החלק העיקרי במדיניות הניו דיל של רוזוולט, הייתה למעשה להביא לקיצו של השוק החופשי בארה”ב.לפי הספר האיוולת של פרנקלין דלאנו רוזוולט”, שפרסם ב-2003 ההיסטוריון ג'ים פאוול, מדיניות הניו דיל למעשה האריכה את השפל הגדול במקום להביא לסיומו: חוק הביטוח הלאומי וחוקי העבודה עודדו אבטלה נוספת ואילו המיסוי הגבוה הכביד על עסקים מצליחים וכיוצא באלה.הכלכלן וזוכה פרס נובל, מילטון פרידמן, שיבח את ספרו של פאוול ואמר: כפי שהוכיח פאוול מעל לכל צל של ספק, הניו דיל עיכב את ההתאוששות מהמשבר, האריך והגביר את האבטלה, והכשיר את הקרקע להתערבות ממשלתית נוספת ויקרה יותר.עקבו אחרינו ב Telegram https://t.me/NTD_Hebrew עקבו אחרינו בRumble  https://rumble.com/c/c-444024 לצפייה בתוכניות באנגלית NTD https://www.youtube.com/user/NTDTV CHINA IN FOCUS https://www.youtube.com/c/ChinainFocu... - World Conspirecy - 6955

כיצד צל הרפאים של הקומוניזם שולט בעולמנו | הסתננות אל המערב - פרק 5 (חלק ב')

כיצד צל הרפאים של הקומוניזם שולט בעולמנו | הסתננות אל המערב - פרק 5 (חלק ב')

WeAct.Live Photo
WeAct.Live
1 חודש
6 צפיות
0 1
קטגוריה:
תיאור:

תוכן עניינים:

3. ממדיניות ה”ניו דיל” לפרוגרסיביזם

4. מהפכת התרבות של המערב

5. התנועות האנטי-מלחמתיות והתנועות לזכויות האזרח

ביום חמישי, ה-24 באוקטובר 1929, קרס שוק המניות של ניו יורק.

המשבר התפשט מהמגזר הפיננסי למשק כולו, ולא פסח על אף אחת מהמדינות המפותחות החשובות במערב.

האבטלה זינקה וכללה יותר מרבע מהאוכלוסייה ומספר המובטלים הגיע ליותר מ-30 מיליון.

למעט בריה”מ, הייצור התעשייתי במדינות המתועשות הגדולות צנח ב-27 אחוז בממוצע.

בתחילת שנת 1933, 100 ימים מתחילת כהונתו של רוזוולט, הוגשו הצעות חוק רבות לפתרון המשבר.

התוכניות שהוצעו הרחיבו את התערבות הממשלה בכלכלה והובילו לחקיקת רפורמות משמעותיות: הקונגרס חוקק את "החוק לבנקאות חירום”, את "חוק ההתאמה החקלאית”, את "חוק שיקום התעשייה הארצית” ואת "חוק הביטוח הלאומי”.

על אף שמדיניות ה"ניו דיל" של רוזוולט הסתיימה למעשה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, מוסדות וארגונים רבים שצמחו במהלך תקופה זו ממשיכים לעצב את החברה האמריקנית עד לימינו.

מספר הצווים הנשיאותיים שהוציא רוזוולט רב יותר מסך כל הצווים הנשיאותיים שהוציאו נשיאי ארה"ב הקודמים במאה ה-20.

אף על פי כן, שיעור האבטלה בארה”ב עדיין עמד על מספר דו-ספרתי עד לפרוץ המלחמה.

התוצאה האמיתית של הניו דיל הייתה עלייתה של ממשלת ארה”ב על מסלול של מיסוי גבוה, ממשלה רחבה והתערבות כלכלית.

 

 

 

בספר שפורסם ב-2017 "השקר הגדול: חשיפת השורשים הנאציים של השמאל האמריקני” טען המחבר, ההוגה השמרני דינש ד’סוזה, שמטרת חוק השיקום הלאומי, שהיווה את החלק העיקרי במדיניות הניו דיל של רוזוולט, הייתה למעשה להביא לקיצו של השוק החופשי בארה”ב.

לפי הספר "האיוולת של פרנקלין דלאנו רוזוולט”, שפרסם ב-2003 ההיסטוריון ג'ים פאוול, מדיניות הניו דיל למעשה האריכה את השפל הגדול במקום להביא לסיומו: חוק הביטוח הלאומי וחוקי העבודה עודדו אבטלה נוספת ואילו המיסוי הגבוה הכביד על עסקים מצליחים וכיוצא באלה.

הכלכלן וזוכה פרס נובל, מילטון פרידמן, שיבח את ספרו של פאוול ואמר: "כפי שהוכיח פאוול מעל לכל צל של ספק, הניו דיל עיכב את ההתאוששות מהמשבר, האריך והגביר את האבטלה, והכשיר את הקרקע להתערבות ממשלתית נוספת ויקרה יותר".

עקבו אחרינו ב Telegram

 https://t.me/NTD_Hebrew 

עקבו אחרינו בRumble

 https://rumble.com/c/c-444024 

לצפייה בתוכניות באנגלית NTD

 https://www.youtube.com/user/NTDTV 

CHINA IN FOCUS 

https://www.youtube.com/c/ChinainFocu...

הערות:

תגובה
הבא הפעלה אוטומטית