2. ייצוא המהפכה לאפריקה ולאמריקה הלטינית א. אמריקה הלטינית ב. אפריקה 3. ייצוא המהפכה למזרח אירופה א. אלבניה ב. הדיכוי הסובייטי במזרח אירופה 4. סוף המלחמה הקרה א. הכיכר האדומה עדיין אדומה ב. האסון האדום נמשך במהלך מהפכת התרבות” המקס ציטטה לעתים קרובות את סיסמתו של קרל מרקס: הפרולטריון יכול לשחרר את עצמו רק על ידי שחרור האנושות כולה. המקס מטיפה למהפכה עולמית. בשנות ה-60 של המאה ה-20, בריהמ לשעבר עברה תקופה של נסיגה ונאלצה לצמצם במהפכות חוץ. המטרה הפכה להתקיים יחד בשלום עם מדינות קפיטליסטיות מערביות ולצמצם את התמיכה בתנועות המהפכניות בעולם השלישי. המקס כינתה מדיניות זו רוויזיוניזם. בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-20, שגריר המקס בבריהמ, וואנג ג'יה-שיאנג העלה הצעה דומה, אולם ספג ביקורת ממאו כמי שמגלה ידידותיות רבה מדי כלפי האימפריאליסטים, הרוויזיוניסטים והריאקציונרים ושאינו תומך דיו בתנועת המהפכה העולמית. אי לכך, נוסף על ייצוא המהפכה לאסיה, מאו גם התחרה עם בריהמ באפריקה ובאמריקה הלטינית. באוגוסט 1965,השר לביטחון הלאומי של המקס, לין ביאו, טען במאמרו יחי הניצחון של מלחמת העם!” שגאות המהפכה העולמית קרבה ובאה. בהתאם לתיאוריה של מאו: כיתור הערים מהאזורים הכפריים” (שזה האופן בו תפסה המקס את השלטון בסין), המאמר משווה את צפון אמריקה ומערב אירופה לערים, ומדמה את אסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית לאזורים כפריים. לכן, ייצוא המהפכה לאסיה, לאפריקה ולאמריקה הלטינית הפך למשימה פוליטית ואידיאולוגית חשובה עבור המק”סעקבו אחרינו ב Telegram https://t.me/NTD_Hebrew עקבו אחרינו בRumble https://rumble.com/c/c-444024 לצפייה בתוכניות באנגלית NTD https://www.youtube.com/user/NTDTV CHINA IN FOCUS https://www.youtube.com/c/ChinainFocu... Music in this videoLearn moreListen ad-free with YouTube PremiumSongLive, Fight, SurviveArtistAnthony EarlsLicensed to YouTube by Epidemic Sound (on behalf of Epidemic Sound); Epidemic Sound Publishing, and 1 Music Rights Societies - World Conspirecy - 6953

כיצד צל הרפאים של הקומוניזם שולט בעולמנו | ייצוא המהפכה - פרק 4 (חלק ב')

כיצד צל הרפאים של הקומוניזם שולט בעולמנו | ייצוא המהפכה - פרק 4 (חלק ב')

WeAct.Live Photo
WeAct.Live
1 חודש
25 צפיות
0 0
קטגוריה:
תיאור:
2. ייצוא המהפכה לאפריקה ולאמריקה הלטינית א. אמריקה הלטינית ב. אפריקה
3. ייצוא המהפכה למזרח אירופה
א. אלבניה
ב. הדיכוי הסובייטי במזרח אירופה
4. סוף המלחמה הקרה
א. הכיכר האדומה עדיין אדומה
ב. האסון האדום נמשך במהלך "מהפכת התרבות” המק"ס ציטטה לעתים קרובות את סיסמתו של קרל מרקס: "הפרולטריון יכול לשחרר את עצמו רק על ידי שחרור האנושות כולה".
המק"ס מטיפה למהפכה עולמית.
בשנות ה-60 של המאה ה-20, בריה"מ לשעבר עברה תקופה של נסיגה ונאלצה לצמצם במהפכות חוץ.
המטרה הפכה להתקיים יחד בשלום עם מדינות קפיטליסטיות מערביות ולצמצם את התמיכה בתנועות המהפכניות בעולם השלישי.
המק"ס כינתה מדיניות זו "רוויזיוניזם".
בתחילת שנות ה-60 של המאה ה-20, שגריר המק"ס בבריה"מ, וואנג ג'יה-שיאנג העלה הצעה דומה, אולם ספג ביקורת ממאו כמי שמגלה ידידותיות רבה מדי כלפי האימפריאליסטים, הרוויזיוניסטים והריאקציונרים ושאינו תומך דיו בתנועת המהפכה העולמית.
אי לכך, נוסף על ייצוא המהפכה לאסיה, מאו גם התחרה עם בריה"מ באפריקה ובאמריקה הלטינית.
באוגוסט 1965,השר לביטחון הלאומי של המק"ס, לין ביאו, טען במאמרו "יחי הניצחון של מלחמת העם!” שגאות המהפכה העולמית קרבה ובאה. בהתאם לתיאוריה של מאו: "כיתור הערים מהאזורים הכפריים” (שזה האופן בו תפסה המק"ס את השלטון בסין), המאמר משווה את צפון אמריקה ומערב אירופה לערים, ומדמה את אסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית לאזורים כפריים.
לכן, ייצוא המהפכה לאסיה, לאפריקה ולאמריקה הלטינית הפך למשימה פוליטית ואידיאולוגית חשובה עבור המק”ס
עקבו אחרינו ב Telegram
https://t.me/NTD_Hebrew
עקבו אחרינו בRumble
https://rumble.com/c/c-444024
לצפייה בתוכניות באנגלית NTD
https://www.youtube.com/user/NTDTV
CHINA IN FOCUS
https://www.youtube.com/c/ChinainFocu...
 
Music in this video
Learn more
Listen ad-free with YouTube Premium
Song
Live, Fight, Survive
Artist
Anthony Earls
Licensed to YouTube by
 
Epidemic Sound (on behalf of Epidemic Sound); Epidemic Sound Publishing, and 1 Music Rights Societies

הערות:

תגובה
הבא הפעלה אוטומטית