ההתפשטות של כת הקומוניזם ברחבי העולם מונעת באמצעות אלימות והולכת שולל. כשהקומוניזם מיוצא ממדינה חזקה למדינה חלשה יותר, אלימות היא הנתיב המהיר והיעיל ביותר. הכישלון של העולם החופשי לזהות את המאפיינים של כת הקומוניזם גורם לו להקל ראש בייצוא של אידיאולוגיה קומוניסטית. ייצוא מהפכה לאסיה ייצוא המהפכה על ידי בריהמ הייתה הסיבה האמיתית לכך שהמפלגה הקומוניסטית הסינית (מק״ס) הצליחה לתפוס בכוח את השלטון. ב-1919, יסדה בריהמ את האינטרנציונל הקומוניסטי השלישי“ שמטרתו הייתה לייצא מהפכה ברחבי העולם. באפריל 1920, גריגורי וויטינסקי, נציג האינטרנציונל הקומוניסטי השלישי נסע לסין. במאי הוקם משרד בשנחאי כדי להתכונן להקמת המקס. במשך 30 השנה הבאות, המקס הייתה רק שלוחה של המפלגה הקומוניסטית של בריה“מ, ומאו דזה-דונג קיבל קצבה חודשית של 170-160 יואן מהרוסים. המשכורת החודשית הממוצעת של פועל בשנחאי באותה תקופה הייתה לערך 20 יואן. תפיסת השלטון על ידי המקס הייתה קשורה בחלקה להסתננות המפלגה הקומוניסטית לארה“ב. זו אחת הסיבות לכך שנשיא ארהב הארי טרומן הפסיק את התמיכה בצ'יאנג קאי-שק בעוד שהסובייטים המשיכו לתמוך במקס. טרומן גם קיבל את ההחלטה לצאת מאסיה אחרי מלחמת העולם השנייה. ב-1948, צבא ארהב עזב את דרום קוריאה, וב-5 בינואר 1950 הודיע טרומן שארהב לא תתערב יותר בענייני אסיה. זה כלל את הפסקת הסיוע הצבאי לטייוואן בראשות צ'יאנג קאי-שק, גם במצב של מלחמה בין הרפובליקה העממית של סין (PRC) לבין הרפובליקה של סין (טייוואן). שבוע לאחר מכן, מזכיר המדינה האמריקני, דין אצ'יסון, חזר והדגיש את המדיניות של טרומן ואמר שאם תפרוץ מלחמה בחצי האי הקוריאני, ארהב לא תתערב. מדיניות אי-התערבות זו סיפקה הזדמנות למפלגה הקומוניסטית להרחיב את השפעתה באסיה. כשצפון קוריאה פלשה לדרום, והאום שלח כוחות צבא, שינתה ארהב את המדיניות שלה. המקס עשתה כל שביכולה לנסות לייצא מהפכה. נוסף על אימון לוחמי גרילה במדינות שונות, אספקת נשק ושליחת כוחות להילחם נגד ממשלות לגיטימיות, היא גם סיפקה תמיכה כלכלית משמעותית להתקוממויות. עקבו אחרינו Telegram https://t.me/NTD_Hebrew עקבו אחרינו בRumble  https://rumble.com/c/c-444024 לצפייה בתוכניות באנגלית: NTD https://www.youtube.com/user/NTDTV CHINA IN FOCUS https://www.youtube.com/c/ChinainFocu... - World Conspirecy - 6952

כיצד צל הרפאים של הקומוניזם שולט בעולמנו | ייצוא המהפכה - פרק 4 (חלק א')

כיצד צל הרפאים של הקומוניזם שולט בעולמנו | ייצוא המהפכה - פרק 4 (חלק א')

WeAct.Live Photo
WeAct.Live
1 חודש
15 צפיות
0 0
קטגוריה:
תיאור:

ההתפשטות של כת הקומוניזם ברחבי העולם מונעת באמצעות אלימות והולכת שולל.

כשהקומוניזם מיוצא ממדינה חזקה למדינה חלשה יותר, אלימות היא הנתיב המהיר והיעיל ביותר.

הכישלון של העולם החופשי לזהות את המאפיינים של כת הקומוניזם גורם לו להקל ראש בייצוא של אידיאולוגיה קומוניסטית.

ייצוא מהפכה לאסיה ייצוא המהפכה על ידי בריה"מ הייתה הסיבה האמיתית לכך שהמפלגה הקומוניסטית הסינית (מק״ס) הצליחה לתפוס בכוח את השלטון.

ב-1919, יסדה בריה"מ את "האינטרנציונל הקומוניסטי השלישי“ שמטרתו הייתה לייצא מהפכה ברחבי העולם. באפריל 1920, גריגורי וויטינסקי, נציג "האינטרנציונל הקומוניסטי השלישי" נסע לסין.

במאי הוקם משרד בשנחאי כדי להתכונן להקמת המק"ס. במשך 30 השנה הבאות, המק"ס הייתה רק שלוחה של המפלגה הקומוניסטית של בריה“מ, ומאו דזה-דונג קיבל קצבה חודשית של 170-160 יואן מהרוסים.

המשכורת החודשית הממוצעת של פועל בשנחאי באותה תקופה הייתה לערך 20 יואן.

תפיסת השלטון על ידי המק"ס הייתה קשורה בחלקה להסתננות המפלגה הקומוניסטית לארה“ב.

זו אחת הסיבות לכך שנשיא ארה"ב הארי טרומן הפסיק את התמיכה בצ'יאנג קאי-שק בעוד שהסובייטים המשיכו לתמוך במק"ס.

טרומן גם קיבל את ההחלטה לצאת מאסיה אחרי מלחמת העולם השנייה. ב-1948, צבא ארה"ב עזב את דרום קוריאה, וב-5 בינואר 1950 הודיע טרומן שארה"ב לא תתערב יותר בענייני אסיה.

זה כלל את הפסקת הסיוע הצבאי לטייוואן בראשות צ'יאנג קאי-שק, גם במצב של מלחמה בין הרפובליקה העממית של סין (PRC) לבין הרפובליקה של סין (טייוואן).

שבוע לאחר מכן, מזכיר המדינה האמריקני, דין אצ'יסון, חזר והדגיש את המדיניות של טרומן ואמר שאם תפרוץ מלחמה בחצי האי הקוריאני, ארה"ב לא תתערב.

מדיניות אי-התערבות זו סיפקה הזדמנות למפלגה הקומוניסטית להרחיב את השפעתה באסיה.

כשצפון קוריאה פלשה לדרום, והאו"ם שלח כוחות צבא, שינתה ארה"ב את המדיניות שלה.

המק"ס עשתה כל שביכולה לנסות לייצא מהפכה.

נוסף על אימון לוחמי גרילה במדינות שונות, אספקת נשק ושליחת כוחות להילחם נגד ממשלות לגיטימיות, היא גם סיפקה תמיכה כלכלית משמעותית להתקוממויות.

עקבו אחרינו Telegram

 https://t.me/NTD_Hebrew 

עקבו אחרינו בRumble

 https://rumble.com/c/c-444024 

לצפייה בתוכניות באנגלית: NTD

 https://www.youtube.com/user/NTDTV 

CHINA IN FOCUS 

https://www.youtube.com/c/ChinainFocu...

הערות:

תגובה
הבא הפעלה אוטומטית